دو روز کابوس برای کلش بازهای ایرانی :از فیلتر تا اختلال؟! – ایران کلش بروزترین مرجع بازی کلش اف کلنز ،کلش رویال در ایران

مجموعه: کلش
به این مطلب امتیاز دهید

 

 • دو روز کابوس برای کلش بازهای ایرانی :از فیلتر تا اختلال؟! – ایران کلش بروزترین مرجع بازی کلش اف کلنز ،کلش رویال در ایران
 •  

  در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل وقایع این 48 ساعت نفسگیر بپردازیم.48 ساعتی که برای خیلی از بازیکنان کلش در ایران تبدیل به یک کابوس شد!

  همه چیز از بعد از ظهر یکشنبه 7 آذر 95 شروع شد.برخی از کاربران ایران کلش از عدم توانایی در ورود به تمامی بازی های سوپرسل نظیر کلش اف کلنز،کلش رویال، هی دی در بخش نظرات دادند.

  قبلاً هم این مشکلات سابقه داشت و برای برخی سرویس دهندگان اینترنت بود که در مدت زمان کوتاهی رفع میشد و یا بدلیل عدم توانایی در دریافت آپدیت کوچک (Download Content) برای بار اول بازی اجرا نشده ولی برای بارهای بعدی بدون مشکل وارد میشد!

  اما این بار همه چیز فرق میکرد.کل کاربران با هر سرویس اینترنتی قادر به وارد شدن به بازی نبودند و صفحه ی Loading جلو نمیرفت که نمیرفت!

  دو روز کابوس برای کلش بازهای ایرانی :از فیلتر تا اختلال؟! - ایران کلش بروزترین مرجع بازی کلش اف کلنز ،کلش رویال در ایران

  با توجه به اتفاقات گذشته اولین چیزی که به فکر کاربران رسید فیلتر و مسدود شدن بازی بود! اتفاقی که برای همه شوک آور بود.آن هم بدون اطلاع قبلی و هیچگونه هشداری!

  معمولاً برای شبکه های اجتماعی گسترده نظیر تلگرام و اینستاگرام کارگروه مصادیق مجرمانه جلساتی برگزار میکنند ، دلیل این امر مخاطلب های میلیونی میباشد و مسدود کردن آن نیاز به رای اعضا خواهد داشت.

  بازی کلش اف کلنز نیز مخاطب میلیونی دارد و طبیعتاً اگر قرار بر مسدود شدن آن باشد باید در جلسه ی این کارگروه تصویب میشد! در نتیجه کاربران کلش اف کلنز و رویال در یک ناآگاهی مطلق گرفتار شده بودند.

  تیم ایران کلش از اولین دقایق این ماجرا چشم بر روی هم نگذاشت و تمامی موارد را رصد میکرد :

  ساعت 9 شب یکشنبه 7 آذر 95 :

  کلش اف کلنز، کلش رویال و هی دی در لودینگ(صفحه بارگزاری )گیر کرده و جلو نمیروند.95% کاربران این مشکل را دارند و تعداد بسیار محدودی مشکلی برای ورود ندارند.در این زمان تقریباً همه مطمئن هستند بازی مسدود شده است

  حتماً بخوانید  پیشنمایش دوم آپدیت هالووین کلش رویال!! چهار کارت جدید!!

  دو روز کابوس برای کلش بازهای ایرانی :از فیلتر تا اختلال؟! - ایران کلش بروزترین مرجع بازی کلش اف کلنز ،کلش رویال در ایرانساعت 10 شب یکشنبه 7 آذر 95 :

  در خبرگزاری های رسمی خبر از اختلال های شدید اینترنت داده شد،بطوریکه اینترنت ایرانسل در تهران از عصر بطور کامل قطع بوده و برخی از سرویس دهندگان اینترنت (در مشهد، اهواز و ..) هم برای ورود به سایت های خارجی با مشکل مواجه شده اند.

  در این زمان احتمال اختلال موقتی کمی قوت گرفت ولی با نگرانی در حال دنبال کردن خبرها هستیم.

  ساعت  11:30 شب یکشنبه 7 آذر 95 :

  برخی از کاربران با سرویس دهندگان اینترنت قادر به وارد شدن به بازی میشوند! البته تعداد انگشت شمار و کم است

  ساعت  05:30 بامداد 8 آذر 95 :

  تعداد کاربرانی که قادر به وارد شدن هستند افزایش پیدا میکند اما همچنان روند رفع مشکل به کندی صورت میگیرد.

  ساعت  07:30 صبح 8 آذر 95 :

  در این زمان بازیکنان کلش به صفحه ی اینستاگرام رئیس جمهور هجوم برده و اعتراض خود را به مسدود شدن احتمالی این بازی ابراز کردند.صدها نظر جدید در هر دقیقه و شکسته شدن رکورد تعداد نظرات مطالب رئیس جمهور از نتایج این مورد بود.

  دو روز کابوس برای کلش بازهای ایرانی :از فیلتر تا اختلال؟! - ایران کلش بروزترین مرجع بازی کلش اف کلنز ،کلش رویال در ایرانساعت  11:00 صبح 8 آذر 95 :

  با توجه به تعطیلی روز دوشنبه به مناسبت وفات پیامبر اکرم (ص) تقریباً از اظهار نظر رسمی مسئولان این امر نا امید شده بودیم ولی در اقدامی کم سابقه در صبح روز تعطیل رئیس بنیاد ملی بازی های رایانه ای جناب رحیمی قدوسی خبری را منتشر کرد که خیال کاربران کلش را تا حد زیادی راحت نمود.

  دو روز کابوس برای کلش بازهای ایرانی :از فیلتر تا اختلال؟! - ایران کلش بروزترین مرجع بازی کلش اف کلنز ،کلش رویال در ایران

  شاید اعتراض های مجازی به صفحه ی رئیس جمهور باعث این واکنش سریع شد و ایشان با کسب اطلاع از کارگروه مصادیق مجرمانه و کافه بازار که شریک ایرانی سوپرسل (طبیعتاً ارتباط هایی با سازندگان اصلی بازی دارد) در یک پیام تلگرامی ،تعداد زیادی کاربر را از سرگردانی و سوال در این مورد نجات داد!

  حتماً بخوانید  جناب خان کلش باز می شود!!!

  ساعت 16:51

  در این زمان توئیتی به نقل از رئیس بنیاد ملی بازی های رایانه ای منتشر شد که بسیاری را نگران کرد! ما برای جلوگیری از نگرانی مجدد کاربران این توئیت را بازنشر نکردیم تا زمان همه چیز را مشخص کند!

  مدیر عامل بنیاد بازیهای رایانه ای :

  اگر کلش آو کلنز با استدلال خروج ارز فیلتر شده باشد،پذیرفتنی نیست چراکه این کار با کسر مالیات انجام میشود

  دو روز کابوس برای کلش بازهای ایرانی :از فیلتر تا اختلال؟! - ایران کلش بروزترین مرجع بازی کلش اف کلنز ،کلش رویال در ایران

  این سوال پیش آمد آیا در پشت پرده اختلال واقعاً فیلتر بوده است؟ صبح همان روز احتمال فیلترینگ منتفی شده بود ولی به چه دلیل این توئیت مخابره شده؟ آیا مسئولین در حال رایزنی برای رفع مشکل هستند و برای جلوگیری از متشنج شدن خبر را تکذیب کرده اند؟

  روزهای قبل در اخبار در مورد خروج 123 میلیارد تومانی ارز در سال پیش ، منتشر شده بود و موج حملات به کافه بازار که خرید ریالی را فراهم کرده بیشتر شده بود.البته کافه بازار با استدلال پرداخت 30 درصدی مالیات پاسخ این حملات را داده بود.برای مشاهده کامل مطلب مرتبط کلیک کنید.

  به هرحال در این مدت فقط صبر کردیم تا اوضاع مشخص شود.

  ساعت  9:00 شب 8 آذر 95 :

  دو روز کابوس برای کلش بازهای ایرانی :از فیلتر تا اختلال؟! - ایران کلش بروزترین مرجع بازی کلش اف کلنز ،کلش رویال در ایران

  در این ساعت 90 درصد کاربرانی که قادر به ورود به بازی نبودند بالاخره مشکلشان بصورت کامل برطرف و توانستند از سد صفحه ی لودینگ عبور کنند! البته تعداد کمی همچنان برای ورود و داخل بازی مشکلاتی (نظیر  اتصال ضعیف به بازی و نمایش آیکون وای فای و …) دارند که طبق قول مسئولین بزودی برطرف میشود! باید 1 یا 2 روز دیگر نیز منتظر بمانیم.

  حتماً بخوانید  یک متعادل سازی دیگر در راه است! (کلش رویال)

  همچنین 30 درصد از کاربران کلش رویال در برخی سرویس دهندگان اینترنت همچنان مشکل دارند.

  سخن آخر :

  دو روز کابوس برای کلش بازهای ایرانی :از فیلتر تا اختلال؟! - ایران کلش بروزترین مرجع بازی کلش اف کلنز ،کلش رویال در ایران

  ما میدانیم مسئولین دغدغه هایی برای حمایت از تولید داخلی دارند،حمایت از تولید داخلی یعنی ایجاد اشتغال برای جوانان خودمان ، در این زمنیه شکی نیست و شاید هیچ ایرانی نباشد که چنین چیزی را خواستار نباشد.

  اما مسدود شدن یک بازی و یا یک سرویس بدون اطلاع رسانی قبلی با این حجم از مخاطب شاید باعث ایجاد تشنج و سردرگرمی شود.

  به عنوان مثال الان مدت هاست در مورد تلگرام در حال بحث و گفتگو هستند و دولت قول داده یک سرویس ایرانی مشابه با همان قدرت جایگزین آن شود.این امر پسندیده هست چون هم آمادگی قبلی برای آن وجود دارد و هم جایگزینی برای رفع نیازهای کاربر موجود است.

  در مورد بازی کلش هم اگر جایگزینی مناسب (نه کپی برابر اصل) منتشر شود واقعاً کاربران آنقدر درک و حس همکاری دارند که بدون نیاز به مسدود کردن بازی به سمت بازی ایرانی و ساخت کشور خودمان بروند.

  این نوع از کارها در کشوری مثل چین انجام شده و نمونه های موفقی هم ارائه داده (البته برخی ممکن است بگویند موفقیت موتورهای جستجو بومی و .. بخاطر جمعیت چین میباشد! )

  ما نیز بنا بر وظیفه ی خود از این به بعد برخی از بازی های شاخص ایرانی را معرفی و حتی آموزش های مربوط به آن را قرار خواهیم داد.

  بالاخره کلش اف کلنز هم از روز اول به این اندازه قدرتمند نبوده،شاید اگر گرافیک نسخه های اولیه ی بازی را الان مشاهده کنید برای شما خنده دار باشد!

   

   

  http://iranclash.com/clash-of-clans-royale-closing-review/

 • کلش اف کلنز و کلش رویال
 •  

  در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :